O projekcie (2017)

Pieśni do śmierci - tradycje wokalne Mazowsza Wschodniego” to działanie skupione na popularyzacji tradycyjnego śpiewu realizowane dzięki spotkaniu mistrzów-śpiewaków ludowych z zespołem młodych, śpiewających badaczy muzyki tradycyjnej. Zbiorowe śpiewanie tradycyjnych pieśni obrzędowych i lirycznych jest na Wschodnim Mazowszu coraz rzadsze. Popularyzujemy zwyczaj spotykania się i wspólnego śpiewania w domach, świetlicach i w domach kultury. Zapraszamy do śledzenia bloga i profilu fb (www.facebook.com/piesnidosmierci/).

W wybranych miejscowościach Mazowsza Wschodniego i w Warszawie zorganizowaliśmy spotkania śpiewacze oraz koncerty z udziałem starych mistrzów i ich uczniów.

Działanie zakończyliśmy wydaniem płyty prezentującej dawny repertuar zaśpiewany przez różne pokolenia śpiewaków. Dwupłytowy album „Liwiec. Tradycje wokalne wschodniego Mazowsza” został nagrodzony w konkursie fonograficznym Polskiego Radia Fonogram Źródeł 2017 (II nagroda).

Projekt Pieśni do śmierci - tradycje wokalne Mazowsza Wschodniego” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagrania śpiewu ze wschodniego Mazowsza na mapie (2017)
Mapa źródeł melodii z nagrań archiwalnych IS PAN (49 miejscowości) i z autorskich nagrań współczesnych Stowarzyszenia Katedra Kultury z 2017 roku (8 miejscowości):



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz